Miloš Truhlář

fotograf


Aktuality:

  21.9.2020 - Nurbex WS Terezín Po roce zase s fotografem Jiřím Růžkem a modelkami Adélkou, Eliškou a Annou v objektech opuštěných kasáren.

  12.9.2020 - Romana Další naše focení, tentokráte v okolí kutnohorského GASKu. Tahle holka mě fakt baví, je skvělá a finální výběr fotek dá zabrat. Těch povedených bývá totiž strašně moc.

  31.8.2020 - Nikola s jablkem a hady Když jsem byl osloven Nikolou, že by se jí líbilo fotit s hadem, jako jablko a had, s kterým se bude pusinkovat, měl jsem pocit, že se zbláznila a že to je neproveditelné. Ale potkal jsem Martina, který hady doma má a on kývl, že to zkusíme. A zázrak se stal. Had se s Nikolou neskutečně skamarádil a fotky vznikly.

  30.8.2020 - Trampoty slavily 45 let Country skupina Trampoty uspořádala tento víkend velkolepé oslavy 45 let existence skupiny. A tak se v zámeckém parku v Červených Pečkách se muzicírovalo, tancovalo, hodovalo, také křtila deska nezbytnou zelenou, a na pódiu se střídali hosté. Při vystoupení oslavenců se objevili i jejich bývalí členové. Na fotkách určitě poznáte Brzdaře, Jaroslava Samsona Lenka, Wyrton a Ivan Hlas trio. A samozřejmě věčné Trampoťáky.

  16.8.2020 - Taxmeni na Kutnohorské kocábce 2020 Legenda military country skupina Taxmeni jako závěrečný účinkující na 37.ročníku tradičního festivalu v areálu Kláštera voršilek v Kutné Hoře

  14.8.2020 - Nikola v noční KH Noční focení a další fotka do série KH bosorek - rockerka vracející se z flámu po koncertu

  11.8.2020 - Lucka Fajn podvečerní focení v údolí Vrchlice. A ještě jsme stihli včas se dostat na kopec ke Trojici a střihnout pár západovek.

  20.7.2020 - Koncerty v nádražním podchodu Jedno večerní hraní v podchodu na kutnohorském nádraží. Dušan, Míra a Jana čili hudební uskupení JeToJedno zde hrají po dobu prázdnin každou neděli od 21:10. To prostředí je úžasné i akusticky, hudba vás obklopuje v jakémkoliv místě podchodu, stačí se při koncertu tím prostorem projít. Moc fajn hudební zážitek.

  13.7.2020 - Folk na Lichnici V sobotu jsem vyrazil na hrad Lichnice pod Železnýma horama za muzikou nejen folkovou. A samozřejmě s foťákem. Takže se o ty příjemné chvíle s vámi podělím alespoň obrazově. Na fotkách najdete třeba Reného Součka, skupiny Brontosauři revival, Isara, Ladybirds, Poutníci, Epydemye a Pavlínu Jíšovou se Šany. A taky hlavní dramaturgyni festivalu, neustále rozesmátou a zářící energií nádhernou zrzku Vendulu Vytiskovou

  29.6.2020 -  Nikola v zámeckém parku Na druhé focení s Nikolou jsme si zajeli na Kačinu a využili několik z mnoha krásných zákoutí zdejšího parku.

  22.6.2020 - Zahradní koncert v Hlízově Na nedělní podvečer jsem byl pozván na zahradní koncert "Léto budiž pochváleno" do Hlízova. Věra a Jiří Stříbrských na své nádherné zahradě "Pod Stříbrnými vrchy" pořádali setkání s přáteli a s krásným zpěvem a recitací Jany Veberové.

  21.6.2020 -  Barborská Coctail Bar Včera slavil kutnohorský Coctail Bar Jirky Vavřičky jako každá rok další výročí otevření Dávám alespoň pár fotek pro pro ilustraci, že to bylo opět fakt velký.

  16.6.2020 - Jaro 2020 s Covidem Tak jsem měl vymyšlený portrét s bublinkatou fólií a už měl i modelku a termín a přišel hnusný Covid a roušky, zákazy, karantény a všeobecný strach. A bylo po focení. Tak jsem to nakonec fotil až v červnovém uvolnění s Ivetou a krapet posunul.

  30.5.2020 - Nikola Focení v jeteli mi v portfoliu chybělo a tak když jsem dostal tip na jedno pole s krásným jetelem inkarnátem nádledovala blesková domluva na první naše focení s krásnou Nikolou. Okraj pole byl už podupaný po předchozích nájezdech rodinek chtivých fota v jeteli a tak jsme mohli naše působení ohleduplně omezit jen na už podupané cestičky a využívat i kolejové řádky.

    6.5.2020 - Šárka Jedno domácí focení. Nejdříve trocha krásna a pak jsme zadělávali těsto. Tedy Šárka, když jsem viděl, jaká je to namáhavá práce a jak se člověk u toho zmaže, raději jsem jen fotil.

    1.5.2020 - Monika Ateliérové focení nám korona překazila, tak až při prvním uvolnění jarní portrétní focení v exteriéru

  29.4.2020 - Nela a Lukáš Jedno těhotenské focení

  12.1.2020 - Silvestr 2020 Kutnohorský ochotnický spolek jako své tradiční silvestrovské představení letos nastudoval hru podle známé filmové komedie Petra Schulhoffa Zítra to roztočíme, drahoušku z roku 1976 o dvou rozhádaných sousedských manželských párech. Že téma oslovuje diváky stále svědčí vyprodané kutnohorské Tylovo divadlo nejen na silvestra, ale i při repríze 11. ledna, odkud jsou moje fotky.

  12.1.2020 - Lucka v ateliéru Tuhle modelku jsem měl v měrku už dlouho, věděl jsem, že je šikovná a jen jsem čekal, až nastane ta správná věková konstelace. A tak jsme se hned v závěru loňského roku sešli a domluvili a bylo z toho první ateliérové focení v roce 2020. A musím přiznat, že ještě dokonce předčilo mé očekávání.

24.11.2019 - Kateřina Svobodová a Tajemoje Další moc fajn koncert v kutnohorském Blues Café, pátek 22.11.2019.

  9.11.2019 - Podzimní Šárka Poslední říjnový víkend jsme využili se Šárkou krásného teplého počasí a navečer vyrazili zkusit něco podzimního. Sice v časovém presu, díky změně času se rychle stmívalo, ale nakonec vznikly hrátky v listí a i pár portrétu už skoro za tmy.

26.10.2019 - Módní přehlídka Salónu Meluzína V aule kutnohorského Voršilského kláštera se konala v sobotu 19.10. pod názvem „Fantóm Meluzíny“ módní přehlídka a i tentokrát jsem dostal důvěru vše svým fotoaparátem zdokumentovat. Krásné klobouky ze Salónu Meluzina, móda z kolekce kutnohorského Fashion-Mam a čáslavského MSTYLu, to vše okořeněné scénkami v režii ak. malířky Jitky Jelínkové.

15.10.2019 - Pozdně letní Iveta Jedno trochu tajemné, pak trochu vílovské a nakonec i fashion focení. To vše v nádherném zámeckém parku na Kačině.

    8.9.2019 - Nurbex Workshop Terezín Bezva focení poslední srpnovou sobotu na workshopu s fotografem Jiřím Růžkem v opuštěných kasárnách v Terezíně s modelkami Terezou, Aničkou a Adélou.

    7.9.2019 - Iveta srpen 2019 S Ivetou fotím opakovaně a rád. Je krásná, šikovná a hlavně vstřícná k mým nápadům. Tak tentokráte v jedné zřícenině v kostýmech od Jitky Jelínkové.

    7.9.2019 - Bosorka Iveta A ještě jedno nahánění bosorky v noční Kutné Hoře. Léto je pryč, ochladilo se a tak další bosorky budou nejspíš až zase za rok.

  26.8.2019 - Romana srpen 2019 Dostal jsem tip na nádherný lom nedaleko Lipnice nad Sázavou. Tak jsem si hned vzpomněl na krásnou a šikovnou Romanu, která bydlí nedaleko a domluvil focení. A jako prémii jsme dali ještě cestou pár fotek se slunečnicí.

  26.8.2019 - Šárka plážová Focení s Šárkou je vždycky radost. Tentokráte jsme byli trochu odvážnější a fotily sexy fotky u podvečerního písníku. Šárka má nádhernou postavu a bylo by skutečně škoda toho při focení občas nevyužít.

  18.8.2019 - Anička a trocha temného středověku a fantasy Po čase zase bezva focení s Aničkou. Tentokráte jsme se vydali historií podstatně dále než bývala pro ni typická první republika. A přidali něco stylizace ze světa fantasy

  10.8.2019 - Noční bosorka Karolínka Mám rád noční město a jeho zákoutí. Tentokrát jsem navázal na naše focení u potoka a svoji dvorní modelku Karolínku proměnil v KH bosorku.

    4.8.2019 - Víla Karolínka Podvečerní hrátky jedné krásné potoční víly.

    4.8.2019 -  Noční bosorka Žaneta Zastižena na schodech do parku u Gasku (ještě než nám je nečekaně zhasli), pak při návratu z nočního baru a nakonec jako holka od kolotočů. Bezva focení, jen nechápu, že lidi ve všední den nejdou včas spát a mají potřebu se potulovat noční Kutnou Horou a motat se fotografům do jejich záběrů. Ještě že jsme měli sebou Janu, která kromě servisu modelce hlídala, aby fotografa sedícího na zemi někdo nezašlápl. Ale jinak jsem si to fakt užili.

  14.7.2019 - Šárka v podvečerním písníku Po čase jsme se s moji dvorní modelkou domluvili zase na focení, nějaké letní téma. A při společném hledání vhodné lokace jsme nakonec jednu objevili a hned něco i nafotili. Ale určitě nebudou poslední, pachatelé jsou odhodláni se na místo činu vrátit.

  14.7.2019 - Karolína Jitka Jelínková zapůjčila jedny staré svatební šaty, které se Káje moc líbí a samozřejmě i kloubouk z Meluzíny a šli jsem fotit. No ale v průběhu se nám to trochu zvrtlo, kdo by čekal, že po červnových tropech a suchu bude taky někdy pršet, že? A tak jsme přidali nakonec i pár dešťových.

  14.7.2019 - VerčaKoncem června jsem si cestou na mé oblíbené lokality v Jižních Čechách stihl udělat malou odpolední zastávku v Táboře a při procházce kolem Jordánu nafotit pár portrétů krásné, byť typově trochu exotické, Veroniky

    8.7.2019 - Hradecký slunovrat 2019 Po roce opět dva dny skvělé muziky v krásném prostředí zámku v Hradci nad Moravicí. Letos i s novou scénou na nádvoří Červeného zámku, opět otevřeném po rekonstrukci.

  22.5.2019 - Žaneta a fashion Jedno fashion focení s Žanetou v modelech z Boutique Jolana Karlová. Odborná asistence Jana Štolbová.

  22.5.2019 - Noc muzeí v Kutné Hoře, tedy malá fotoreportáž, co jsem kde viděl, slyšel a vyfotil. Cestou do města přehlídka sportovní módy u Barbory, pak v kostele sv Jana Nepomuckého koncert Jany Koubkové quartetu a nakonec v Gasku v Konferenčním sále koncert Jananasu

  28.4.2019 - Niki Jedno rychlé focení v zámeckém parku nádherného zámku v Hradci nad Moravicí u Opavy. Byl jsem tam na vernisáži výstavy fotek z festivalu Hradecký slunovrat, na které jsem se měl tu čest spolupodílet, a tak jsem následující dopoledne využil k focení právě s Niki. Byl to sice trochu boj s ostrým dopoledním sluncem, ale Niki byla skvělá a tak jsme nafotili.

  23.4.2019 - Jarní Nicola Focení ve starém višňovém sadu

  24.3.2019 - Prvorepubliková Iveta Ateliérový pokus o návrat v čase do doby, kdy se tančil charleston

  23.3.2019 - Jauvajs v Blues Café Po roce opět koncert v Kutné Hoře

    9.3.2019 - Karolínka a ateliér. Hrátky s bublinkatou fólií, skvěle uvolněná série živočišných portrétů i jedna tajemná na závěr. Další super focení.

  20.2.2019 - Žaneta Trochu odvážnější fajn ateliérové focení. Myslím, že vyšlo skvěle. Žanetu jsem objevil při jejím účinkování na několika modních přehlídkách a jsem moc rád, že jsme se na focení domluvili.

  20.2.2019 - Blanka Šrůmová a Jan Sahara Hedl Koncert v kutnohorském Blues Café.

  20.2.2019 - Bar 22 a Kitchen Vernisáž obrazů Jakuba Königa a s tím spojený koncert Kittchena s Aid Kidem v nedávno otevřeném kutnohorském Baru 22.

  22.1.2019 - Bára První focení 2019, zimní ateliér, a naše první focení s Bárou. Doufám, že budou i další. Plány už jsou.

  17.1.2019 - Zimní Karolínka Už několikrát jsme plánovali focení na sněhu, ale vždycky nám to roztálo. A tak když i v dalším domluveném termínu sníh u nás mizel před očima, rozjeli se se za ním. A jak vidíte, našli ho a ty sněhové fotky nakonec nafotili.

    3.1.2019 - Dvě v ateliéru Tentokráte hned dvě modelky, Monča a Lucka, mě v předvánočním ateliéru nenechaly chvíli oddechnout.

19.11.2018 - Podzimní Romana Druhé focení tentokrát v ateliéru a opět fajn odpoledne se skvělou modelkou.

12.11.2018 - Podzimní Na rychlo domluvené pozdně podzimní focení s Karolínkou. Chytili jsme jeden z posledních slunečných podvečerů s krásně měkkým světlem a tak blesky i odrazky zústaly v kufru.

12.11.2018 - WS Jiřího Růžka Po čase opět v Praze na WS u Jirky, tentokráte se skvělou Eliškou.

  6.11.2018 - Šárka Jedno pohodové focení s Šárkou v uličkách Kutné Hory. Je to fajn a úžasně silná ženská, snad je to i na fotkách znát.

29.10.2018 - Móda v trysku století. Módní přehlídka 27.10.2018 v kutnohorském Gasku v předvečer státního svátku a oslav 100 let samostatného Československa (Česka). Průřez historií módy v kontextu doby podle scénáře Jitky Jelínkové, zakončený aktuálními módními kolekcemi od M-styl Čáslav, Boutique Jolany Karlové a Ambiente mode Čáslav, to vše doplněno klobouky z kutnohorského salonu Meluzína.

22.10.2018 - Módní přehlídka "20 let s Meluzínou" V sobotu 10. a v neděli 14. října patřila aula Voršilského kláštera módě. Klobouky a různé okrasy do vlasů jsou z požadatelského a slavícího salonu Melluzína, černá trička zapůjčilo kutnohorské Černé triko, další krásné oblečení bylo od M-styl Čáslav, nádherné večerní a svatební šaty již tradičně od Ambiente mode Čáslav a divadelní kostýmy pro scénky od autorky scénáře a duše této přehlídky Jitky Jelínkové.

  8.10.2018 - Jezdecké zámecké slavnosti V sobotu 6.10.2018 v parku zámku Kačina. Hubertova jízda, jezdecké ukázky, sokolníci na koních, autoveterání včetně starých traktorů, atrakce pro děti, muzika, občerstvení a hlavně krásné slunečné počasí. Vydařená akce.

  4.10.2018 - Žalman a spol Koncert v Městském Tylově divadle v Kutné Hoře

  2.10.2018 - Veronika Říká se, že se dvakrát do stejné řeky nedá vstoupit. Ale my tu zkusili. Stejná modelka, stejné místo (zámecký park v Chlumci nad Cidlinou) a stejný fotograf. Pravda, zase trochu jiné fotky, možná ještě lepší, ale focení opět suprové.

  16.9.2018 - Šárka v kukuřici Využil jsem toho, že letos kukuřice seschla do zlatava už na konci léta a také že mě zrovna oslovila k tomuto fotopokusu svolná a navíc vhodně blonďatá modelka a vznikla malá kukuřičná série i s bonusovými fotkami bez kukuřice na závěr.

  16.9.2018 - Foxcom Fest 2018 V sobotu 8.9. patřil kutnohorský plavečák Foxcomu a večer i muzice. Představili se Sto zvířat, Debbi, Bára Poláková a Wohnouti.

  25.8.2018 - Tyjátrfest 2018 Další ročník nejen divadelního festiválku pod taktovkou Vaška Veselého na kańkovské zahradě. Tentokráte den druhý, čtvrtek 23.8. a na fotkách najdete mj. duo Vinc band, loutkové Waxwing theatre, kutnohorské Divadlo za oponou se skvělým představením West Park West od Woody Allena a Shoes Jana Krause v podání divadla Zaseto Praha.

  21.8.2018 - Letní Iveta Letošní tropické léto si přímo říkalo o nějakou vodní sérii. Na konci jsme jednu rozvernou dali s krásnou Ivetou.

  21.8.2018 - Šárka Podvečerní procházkanv parku pod Žlebským zámkem

  13.8.2018 - Kocábka 2018 Další ročník tradičního kutnohorského festivalu, tentokráte na nádvoří Měšťanského pivovaru. Na fotkách najdete Trampoty, Brzdaře, Taxmeny, Lokálku, Blue Ground, Hop trop a konferenciérské duo dvou legend za mikrofonem Vašek a Vašek alias Pepa a Pepa.

  13.8.2018 - Karolínka v srpnovém ateliéru Zcela výjmečně v létě v ateliéru s klobouky z kutnohorského Salónu Meluzína.

  29.7.2018 - Bombizo Fest Premiéra festivalu alternativní hudby v kutnohorském Gasku. Představilo se pět kapel, na fotkách vidíte třeba domácí PTAKZ, výbornou Muchu, závěrečné elektrofonické Himalavan Dalai Lama a skvělou formaci Zvíře jménem podzim. Právě tohle seskupení výborných muzikantů kolem Jakuba Königa připravilo skutečně mimořádný hudební zážitek.

  29.7.2018 - Kytice Výborné představení kutnohorských ochotníků v zámeckém divadélku na Kačině

  29.7.2018 - Romana před mým objektivem začátkem července. Příjemné focení a určitě né naše poslední.

  24.6.2018 - Jižní Čechy Pár fotek z krátkého výletu do mých milovaných jižních Čech, oblast mezi Třeboní a Jindřichovým Hradcem.

  30.5.2018 - Reidora Trochu hanbatější focení s úžasnou modelkou. Stihli jsme nafotit fotky v historickém centru, přeháňku jsme přežili v nedalekém baru, i tady vzniklo pár fotek, a nakonec moje noční "kutnohorské bosorky". Skvělé focení, moc jsem si ho užil.

  24.5.2018 - Karolínka, krása i tajemno v jednom exteriérovém focení

  20.5.2018 - Klára v pozdně odpoledních zákoutích Kutné Hory

  17.5.2018 -  Čtenářka Anička Knihovna na zámku Kačina je vyhlášené prostředí, využívají ji často i filmaři a moc jsem si tam chtěl nafotit nějakou knihovnickou fotosérii. Jsem rád, že jsem nakonec tu možnost měl a s Aničkou jsme tam nafotili sérii krásných fotek v prvorepublikovém oblečení. Světlo tam vycházelo tak pěkně, že jsem nakonec upustil od záměru nafotit to černobíle a využil jsem tlumené barevnosti prostředí i oblečení Aničky.

  17.5.2018 - Věra v ateliéru Sice jsem si nedávno říkal, že se do ateliéru vrátím zase až na zimu, ale u téhle krásné zrzky jsem udělal výjímku.

    3.4.2018 - Mléčná lázeň Se Šárkou jsme už od loňska plánovali tenhle nápad, našli v zimě příhodnou koupelnu a teď v březnu i zrealizovali. Plánoval jsem to jako takový příběh a že to bude BW. No nakonec mám obě varianty, ale ta barva přeci jen vítězí. Užili jsme si spoustu srandy, hodinu čistili vanu od vosku (tedy hlavně Šárka), ale výsledek stál za to. A Šárka doporučuje mléčnou lázeň i na pleť.

    3.3.2018 - Jauvajs v Blues Café Po náročném pracovním týdnu jsem akutně potřeboval vyčistit hlavu. A tihle bývalí "Zahradní krtečkové" to se svou terapií skotské a irské muziky spolu s výborným vínkem fakt dokázali. Děkuji.

  18.2.2018 - Nikola Trochu jsem byl v začátku roku zavalen v práci a v tom stresu jsem neměl ani myšlenky něco plánovat na focení. Ale chybělo mi to a už jsem to začal dohánět. S Nikolou jsem se domlouvali už od podzimu a jsem moc rád, že to nakonec vyšlo.

16.12.2017 - Sopranistka Jana Štěrbová na Kačině. Další krásný koncert, tentokrát v historických prostorách zámeckého divadla.

12.12.2017 - Ivetka, jedno ateliérové focení

  4.12.2017 - Iveta v ateliéru Před nastupující zimou jsem se zase uchýlil do tepla domácího ateliérku. Tentokrát jsem ke spolupráci ukecal Ivetu. A musím říct, že jako modelka je čím dál lepší a byla skvělá. Moc jsme si to užívali. Je to snad z fotek vidět, co říkáte?

15.11.2017 - Karolínka v ateliéru Tak jsem se s focením už pro letošek zazimoval do tepla domácího ateliéru. Naše druhé focení s Karolínkou, moc fajn spolupráce.

  8.10.2017 - Jezdecké slavnosti Kačina 2017 Den ve znamení koní a jejich příznivců. Ukázková vystoupení včetně doprovodného programu opět přitýhla do zámeckého parku spoustu lidí. A protože nafoceno bylo více, než se vejde do této galerie, dovolím si splatit jeden slib panu Půlpánovi a jeho mladým jezdkyním a dám sem i odkaz na stažení fotek z Kačiny, na kterých jsou jen koně kinských z jejich stáje v Hradištku - stahujte zde: http://www.uschovna.cz/zasilka/QP7EEUR4V884C932-3XU/.

  29.9.2017 - Operní koncert Kačina. Ve středu 27.9. 2017 se konal v unikátních prostorech zámecké knihovny koncert operní pěvkyně Jany Štěrbové za doprovodu klavíristky Táni Vaněčkové. Slavné árie v podání krásné sopranistky, poutavé průvodní slovo, to vše umocněné nádherou prostoru. To byl skutečně skvostný zážitek.

  24.9.2017 - Iveta nejen v bodláčí. Když jsem objevil na Kačině krásné vysoké bodláky, hned jsem si v nich představil modelku. Protiklad jemné kůže modelky a toho pichlavého okolí se mi docela zamlouval. A protože jsme zrovna plánovali nějaké focení s Ivetou a ona na to kývla, vznikla tato série. A když už se dostala krásná modelka před objektiv, nafotil jsem i něco navíc.

  11.9.2017 - Fox festival 2017. Tak jsem nakonec z bohaté kulturní nabídky o tomto víkendu vyrazil na tuhle akci na kutnohorský plavečák. Hlavně jsem chtěl vidět Lenny. Je to strašné konstatování, ale když jsem začínal fotit muziku, bylo to v Praze na vysokoškolském klubu na Suchdole a koncert Lenky Filipové (cca 1982). Musím říct, že jablko nepadlo daleko od stromu. Podoba i hlas ta potvora genetika přenesla, hudební parketu si ale Lenny našla svoji. A musím uznat, že je skvělá. Koncert nadupaný energií a řada skladeb nejen angličtinou, ale hlavně svoji kvalitou výrazně přesahuje českou kotlinu. Pro kolegy fotografy: Fotil jsem jako řadový divák s dvěma pevnými skly 23/2 a 90/2. A dalo se, co říkáte?

  21.8.2017 - Karolínka Jedno podvečerní focení hlavně portrétů. Karolínka je moc hezká dívka a výrazný typ, pro fotografa hotový poklad. Tak snad jsem to zvládl.

    7.8.2017 - Ivetka Další focení do cyklu kutnohorských "bosorek" A než se setmělo, stihli jsme i pár street portrétů.

  20.7.2017 - Folková růže 2017 Krásný Jindřichův Hradec opět po roce. Sice jsem zažil jen dva ze tří dnů plných dobré muziky, ale v kombinaci s výletem na jihočeské rybníky, procházkou městem a návštěvou Muzea fotografie se skvělou výstavou američana Steve McCurryho to opět byla pohodička.

    8.7.2017 - Hradecký slunovrat 2017 Na přelomu června a července opět Hradecký slunovrat. Jedním slovem skvělý. Dramaturgií, atmosférou, prostředím i počasím, vše vyšlo super. Jen mě mrzí, že jsem se nemohl namnožit. V silách jednoho člověka nebylo vše stihnout a tak mi spousta výborných muzikantů hlavně na open scéně unikla. Snad něčím z toho na vás dýchne i moje galerie.

  23.6.2017 - Anička Když jdete fotit dopoledne a před focením se vyčistí obloha a je bez jediného mráčku, zázraky nečekáte. Ostré vysoké slunce neni přítelem fotografa. Ale když máte šikovnou modelku a vymetete s ní všechna dostupná místa s trochou stínu, určitě se něco podaří.

  21.6.2017 - Iveta Podvečerní focení v Kolíně u chrámu sv.Bartoloměje

  20.6.2017 - Kristína Jedna červnová neděle v ateliéru, převážně v BW. Ale ty modré jeansy musely do barvy.

  11.6.2017 - Výstava Jitky Jelínkové Ve Spolkovém domě v Kutné Hoře byla v sobotu 10.6.2017 zahájena módní přehlídkou výstava obrazů, koláží a objektů ak.malířky Jitky Jelínkové.

  28.5.2017 - Iveta, řepkový lán a zapadající sluníčko.

  26.5.2017 - Šárka Focení v ateliéru je fajn, ale postupně vyčerpávám vhodné možnosti a pomůcky a tak když se naskytla možnost fotit u modelky v jejím prostředí, s radostí sem kývl. Určitě zajímavá zkušenoat a spousta nových nápadů, které v ateliéru není možné realizovat.

    9.4.2017 - Adéla v ateliéru Dlouho odkládané a nakonec i zrychléné focení s Adélou v ateliéru.

  31.3.2017 - Modní přehlídka "Meluzína TV" V aule Voršilského kláštera v Kutné Hoře v sobotu 25.3.2017.

  25.2.2017 - Sára po více jak dvou létech před mým objektivem, tentokráte ateliér. Super focení, krása se fotí sama.

  16.2.2017 - Nikola Focení v teple ateliéru v jinak mrazivém lednu

  22.1.2017 - Anička zimní Jedno "prvorepublikové" focení na Zbyslavi

  15.1.2017 - Ateliér Předsilvestrovské focení s mojí dvorní modelkou

30.12.2016 - Eva Při focení vánočního fotodárku pro přítele krásné Evy vzniklo i pár BW fotek v mém stylu.

26.12.2016 - Martina podruhé , tentokrát v ateliéru. Trochu hektické předváneční focení, ale Martina je šikula a tak se fotky povedly

  6.11.2016 - Martina v podzimním lese Možná to tak nevypadá, ale byla pěkná zima. Díky Martině obětavosti to bylo moc fajn focení.

16.10.2016 - Kristýna Využil jsem poslední záchvěv léta a s Kristýnou jsem stihl jak podvečerní exteriér, tak noční "kutnohorské bosorky". Pohodové focení.

11.10.2016 - Jezdecké slavnost 2016 Setkání s ušlechtilými krasavci v nádherném, byť tentokráte trochu chladném zámeckém parku. Leona Satoriová se svými chlaďasy, Karel Dvořák a dáma v sedle Pavla Kašparová s kladrubáky, voltiž dětí na na starokladrubské klisně a překrásný frisák Peeter van Diphuoon alias Černý Venduly Šponarové, hubertova jízda, veteráni, historická modní přehlídka, vystoupení pro děti a spousta dalších doprovodných akcí.

  7.10.2016 - Veronika Jedno velice přijemné a pohodové focení v zámeckém parku v Chlumci nad Cidlinou

    5.9.2016 - Bluegrassová kapela Wyrton z Ronova nad Doubravou slavila v sobotu 5.9.2016 25 let trvání. A velkolepě, na náměstí, před spoustou diváků. Na podiu se vystřídali snad všichni, kdo kapelou kdy prošli a navíc i kapely, se kterými i současní členové hrají (Detto, Alishi &Mišmaš a závěrečný stylový Fotr a kolektiv). A tak třeba bratři Bartákové z podia slezli až když hrál hlavní host - Pavlína Jíšová a přátelé (či spíše přítelkyně). Další Wyrtoňák Honza Roth střídal hraní s konferováním. I Pavlina měla dvě funkce, pokřtila nejnovější CD Wyrtonu - 25 let ve wýru tónů.

  21.8.2016 - Veteranralye 2016 Závan první republiky na čtyřech kolech s trochou muziky v Kutné Hoře. Tak jsem si zašel trochu zafotit.

  21.8.2016 - Tyjátrfest 18.-21.8.2016 Další ročník multižánrového festiválku na zahradě rodinného domku kutnohorského předměstí Kaňk v krásné akci Vaška Veselého a lidí kolem něho.

  15.8.2016 - Letní Sandra Téma bylo vymyšlené, ale ouha, chyběla vhodná modelka. Jedna mi to na poslední chvíli vzdala z obavy před studenou vodou, druhá se pomlátila na kole a tak přišla rychlá domluva se Sandrou. A byla to šťastná volba. Sandra byla úžasná. Výsledek můžete posoudit sami.

  14.8.2016 - Kocábka 2016 Malé ohlédnutí za tradičním FCT festivalem nesoucím už pořadové číslo 33.

  22.7.2016 - Noční focení v KH Využil jsem ochoty Anety a nafotil další díl mé noční série kutnohorských bosorek.

  22.7.2016 - Aneta Po roce další skvělé focení s Anetou

  19.7.2016 - Folková růže 2016 Reportáž z letošního ročníku nejen folkového festivalu v krásném Jindřichově Hradci. Dopoledne jsem se toulal po jihočeských rybnících, odpoledne a večer poslouchal a fotil muziku. Prostě pohodička.

    6.7.2016 - Noční Anička Další focení ve starých uličkách noční Kutné Hory. Tentokráte se role "bosorky" ujala Anička. Krásné světlo nás inspirovalo i k nafocení několika nočních portrétů.

  29.6.2016 - Hradecký slunovrat 2016 Dva dny plné skvělé muziky v pohádkovém prostředí zámku v Hradci nad Moravicí. A také test, zda se dá fotit festival bez zrcadlovky s velkými objektivy jen s malou lehkou Fujinou.

    5.6.2016 - Kristína a Šárka Jedno pohodové nedělní "blbnutí" s foťákem a dvěma krásnýma modelkama. Nejtěžší bylo nastěhovat do lesa ty rekvizity, pak už to šlo samo.

  28.4.2016 - Lída Ateliér duben 2016

  24.4.2016 - Blue Apples byla kdysi skvělá původně folková kutnohorská kapela, která se po 10 letech vrátila do klubu Česká 1. Přivedla si i dvě z formací, které na ni v různých formách navázaly - Vesper a JeToJedno. Využil jsem koncert jednak jako pamětník k setkání s kamarády a taky pro vyzkoušení mé nové fotohračky - malé Fujinky.

  17.4.2016 - Černá trika Kamarád Aleš mě oslovil s nabídkou nafocení fotografií pro web cernetriko.cz. To se nedalo odmítnout, zvláště když za modely byli malíř a muzikant Standa Diviš, kutnohorský kavárník a hudební nadšenec Romario alias Segi a moje osvědčená modelka Anička.

  17.4.2016 - Sandra na konci března aneb trocha jara v suchu a teple mého domácího ateliéru.

    5.3.2016 - Přehlídka modelových klobouků salonu Meluzina Kutnohorský Spolkový dům, 4.3.2016

  17.2.2016 - Šárka, tentokráte jako bruneta

  17.2.2016 - Zimní focení v teple ateliéru s Bárou

  10.1.2016 - Anička Portréty v ateliéru a závan starých časů.

    5.1.2016 - Monika a Zuzka v ateliéru. Zuzka přišla sice jako doprovod zkušené fotomodelky Moniky, ale nakonec se ocitla před objektivem i ona.

17.12.2015 - Iveta na zámku - od trochy romantiky, přes orient a ženu-vamp po elegantní dámu.

14.11.2015 - Lucie a garážová graffiti Trocha křiklavé provokace.

14.11.2015 - Podzimní Sandra Trocha podzimu a krásného podvečerního sluníčka.

  1.11.2015 - Módní přehlídka salonu Meluzína. Už desátý ročník módní přehlídky s klobouky z Meluzíny, oblečením z čáslavského Ambiente mode a kutnohorského Boutique a krámku v Ruthardce. A pochopitelně i scénkymi inspirovanými filmovou klasikou. Vše v režii Jitky Jelínkové.

18.10.2015 - Aneta Jeden fotografický den s Anetou. Dopoledně exteriér u Barbory, odpoledne ateliér.

13.10.2015 - Jezdecké slavnosti 2015 V sobotu 10.10.2015 patřilo okolí zámku Kačina koním a koníčkům. A taky řemeslům, veteránům, sokolníkům a také Ondřeji Havelkovi s jeho MELODY MAKERS

  23.9.2015 - Arabští plnokrevníci - dvůr Víska u Čestína. Zase jednou za koníčky.

 


 ©  Miloš Truhlář , mail: info(zav)milostruhlar.cz

Všechna práva vyhrazena. Jakékoli užití fotografií bez souhlasu autora není dovoleno.